Lícové zdivo

Lícové zdivo

LÍCOVÉ CIHLY A OBKLADOVÉ PÁSKY- Klinker

Zatímco dříve byly nenahozené cihlové domy výrazem chudoby, s postupem času se lidem právě tento hrubý a neotesaný vzhled domů a budov začal líbit. Na počátku druhého tisíciletí obliba pálených cihlových materiálů jakožto pohledového zdiva čím dál tím více roste.

Při práci s lícovými cihlami a obkladovými pásky je kvalita provedení rozhodující pro výslednou kvalitu celého díla. Existuje několik obecných zásad, které je třeba při realizaci z lícových cihel a obkladových pásků dodržet.


Fasády

Obkladové pásky tzv .klinker lze aplikovat na celou řadu podkladů. Velmi důležité je však dodržení daného technologického postupu, aby fasáda fungovala tak, jak má.

 


Komíny

Komín je vhodné vystavět i v případech, kdy plánujete vytápět dům některým z nejmodernějších alternativních způsobů, které komínový systém nepotřebují. Existující komín pro vás totiž do budoucna představuje otevřené možnosti a svobodu volby. Kdykoli bez větších problémů si můžete dobudovat krb či krbová kamna a v zimě si přitápět hřejivým ohněm.
Každý komín se skládá z několika důležitých částí, z nichž každá má velký význam pro jeho správnou funkci. Naše materiály jsou určeny pro řešení nadstřešní části komínu, respektive pro vnější, viditelnou část komína nebo pro obložení komínu v interiéru. Vyzděním komínu z lícových cihel či cihel KLINKER vkusně doplníte vzhled Vašeho domu a zároveň zajistíte vysokou životnost samotného komínu.

Klinker komín

Krby

Cihlový krb byl již v minulosti považován za jeden z nejvíce dekorativních prvků.
Lícové cihly a zejména pak cihly KLINKER jsou jako stvořené pro stavbu krbů. Vhodnost jejich použití je dána jejich velmi dobrými technickými vlastnostmi, ale také faktem, že k přírodnímu živlu zkrátka patří přírodní materiál.

klinker krbklinker venkovní krbycihly klinker venkovní krb a uzák

Doporučení pro použití lícového zdiva Klinker

U venkovního krbu je velmi důležitá správná aplikace hydroizolace ve spodní i horní části krbu, která zabrání vnikání vlhkosti do zdiva.

Ploty

Prvním objektem, se kterým se náš host ať vítaný či nevítaný setká, je plot. V případě hosta nevítaného plot plní zejména funkci bezpečnostní, u hosta vítaného pak funkci estetickou. Ideální je dosáhnout spojení těchto dvou základních funkcí.
Již v minulosti lidé svá obydlí zabezpečovali a ohraničovali ploty. Dnešní doba nabízí velké množství materiálů, ze kterých můžete postavit plot kolem svého pozemku.

Lícové cihly a cihly KLINKER jsou pro stavbu plotů a zídek ideální volbou. Svým vzhledem vhodně doplňují celkový dojem každé stavby.