Dřevostavby

Dřevostavby

Proč zvolit dřevostavbu?

Vynikající tepelně-technické vlastnosti dřevostaveb

Dřevo vyniká především nízkou tepelnou vodivostí, díky čemuž mají domy nízkou spotřebu tepla na výtápění. V současné době, kdy se lidé stále více snaží ušetřit za vytápění, je dřevěný dům vhodná volba. Dřevěné objekty, tedy domy s dřevěnou nosnou konstrukcí, jejichž stěny jsou tvořeny dřevem a tepelnou izolací, dosahují ve výsledku nízkoenergetických standardů, někdy až standardů pasivního domu.

Rychlost a nízká energetická náročnost výstavby

Neobvyklá rychlost výstavby umožňuje majiteli nastěhování do několika týdnů. To je velký rozdíl oproti zděným domům. Rychlost výstavby dřevostavby záleží na volbě konstrukčního systému a velikosti objektu.


Výstavba bez vody

Dřevěné domy se staví na sucho, jediné, co je potřeba postavit mokrým způsobem, jsou základy. Na základech se pak postaví rám ze dřeva, do kterého se zabudují výplně a dělící příčky. Při výstavbě tak můžeme téměř vyloučit veškeré poruchy způsobené vlivem technologické vlhkosti. Není potřeba čekat až dům vyschne, jako u zděných staveb, ale je okamžitě připraven k nastěhování.

Úspora místa

V dřevostavbách při srovnatelných tepelných odporech stěn jsou konstrukce na bázi dřeva subtilnější. Na 3 běžné metry obvodového zdiva lze při použití konstrukcí ze dřeva ušetřit 1 m2 obytné, respektive užitné plochy. Při 100 m2 zastavěné plochy rodinného domu tak vlastně lze získat další místnost.

 

Může Vás také zajímat jak probíhá stavba domu. Podívejte se jak jsme realizovali kompletní pasivní dřevostavbu s nadkrokevní izolací.

Video jak staví dům stavby Lumaro

Podívejte se také na naše reference, ukázky realizovaných staveb nebo si virtuálně prohlédněte náš ukázkový dům